Poszukiwacz GPS

Program i schemat podłączeń można pobrać pobrać tutaj: http://blaberk.com.pl/arduino/poszukiwacz

poprzedni
następny
Potrzebne części: moduł ARDUINO-DEM, tact-sw 3 szt., moduł GPS GY-NEO6MV2 (lub lepszy, np: GY-NEO-M8N)
Nazwa zestawu: ARDUINO-DEM
Elementy dodatkowe: 54 zł / kpl
Zestaw na zamówienie e-mailem
Urządzenie pozwala dotrzeć do wcześniej wpisanego punktu docelowego. W/w punkt można przed podróżą ustalić i spisać z map Google.

Do czego można wykorzystać to urządzenie?
Jest kilka zastosowań.
 1. Jako lokalizator miejsca startu wycieczki, grzybobrania, czy miejsca pozostawienia samochodu na parkingu. Działa podobnie jak przedstawiany już lokalizator GPS, z tym że w tym urządzeniu współrzędne startu trzeba wpisać samemu.
 2. Jako lokalizator skarów Geocaching. Na całym świecie ukrytych jest miliony skrytek ze "skarbami" z czego w Polsce około 54 tys. Co najmniej kilka w Twojej okolicy. Każdy kto ma urządzenie GPS może je odszukać i "zabrać" ukryty w nich skarb. Wiecej informacji tutaj.
 3. Do zabawy z dziećmi w szukanie ukrytych słodyczy lub zabawek. Wcześniej oczywiście trzeba schować fanty na podwórku, a następnie dajemy dziecku Poszukiwacza i mamy na jakiś czas dziecko "z głowy".
 4. Łowy na lisa GPS. To propozycja dla osób lubiących biegi terenowe. Jest to gra polegająca na odnalezieniu kilku (3-5) stanowisk sędziowskich w jak najkrótszym czasie. Do mety trzeba dobiec z kompletem pieczątek otrzymanych w punktach sędziowskich. Kolejność odwiedzania punktów jest dowolna, liczy się ich komplet i czas biegu. Trasę biegu trzeba tak zaplanować by ominąć przeszkody terenowe: bagna, rowy, góry, wąwozy. Można biegać w lesie, w górach a nawet w miastach (tu trzeba uważać na ruch uliczny). Bieg przypomina "Łowy na lisa" krótkofalowców. Różnica polega na tym, ze krótkofalowcy szukają ukrytych nadajników radiowych przy pomocy skonstruowanych przez siebie odbiorników i anten kierunkowych. Wiecej tutaj.
 5. Do zwiedzania atrakcji turystycznych. To propozycja dla zapaleńców. Chodzi o zastąpienie wyświetlacza wibracjami. Szybkie wibracje - idź w lewo, wolniejsze - idź w prawo. Nic nie wibruje - idziesz dobrze. Można też dać dwa wibratory przyczepione do lewej i prawej strony ciała. Podobne urządzenia w postaci butów Sneakairs sprzedawała linia lotnicza easyJet.
  Poszukiwacz nie potrzebuje dostępu do żadnej sieci - ani wifi ani GSM.  Nie musimy więc płacić  żadnych abonamentów.

Sposób użycia: 
 1. Włączyć urządzenie w miejscu do którego chcemy wrócić.
 2. Odczekać aż lokalizator "złapie" sygnał  od wiecej niż 3 satelitów (liczba przy literce S - im większa, tym dokładniejsze wskazania).
 3. Nacisnąć przycisk OK. Pojawi się panel Menu.
 4. Wybrać P.LAT. i wprowadzić współrzedną Latitude
 5. Wybrać P.LON. i wprowadzić współrzędną Longitude
 6. Zapisać wprowadzone dane (ZAPIS)
 7. Wrócić do trybu roboczego przez wybranie OK
Od tej pory strzałka w kierunku dołu wyświetlacza będzie pokazywać oddalanie się od punktu startowego, strzałka w górę zbliżanie się do punktu startu.
Liczba przy literce K to kurs do celu w stopniach.

UWAGA:

 • jeżeli zamiast strzałki wyświetla się duża kropa, to znaczy, że albo stoimy w miejscu albo lokalizator nie może nawiązać połączenia z satelitami.
 • dla zaoszczędzenia baterii, urzadzenie można wyłączyć. Dane są zapisane w EEPROM Arduino i po ponownym włączeniu lokalizator będzie kontynuować wskazania do ostatnio zapamiętanego punktu startowego.
 • przy pierwszym włączeniu trzeba poczekać kilka minut zanim urządzenie "złapie" satelity.
ekran poszukiwacza 1          postoj
  

panel menu           wpisywanie

program poszukiwacza GPS

uklad poszukiwacza GPS

Moduły oraz elementy do urządzeń w postaci zestawów, można zakupić na aukcjach Allegro: zobacz! oraz w hurtowni MICROS: zobacz!

Jeżeli spodobał Ci się jakiś projekt - możesz go wykorzystać komercyjnie. Pomożemy Ci go wyprodukować. Warunkiem jest zakup modułu Arduino-DEM w naszej firmie lub montaż gotowego układu.  Gwarantujemy  konkurencyjne ceny i  wysoką jakość.

arduino, arduino-dem, wyświetlacz graficzny, oscyloskop, termometr, higrometr, pogodynka, zegar, stoper, generator funkcyjny, generator liczb toto-lotka, obrotomierz, czytnik RFID, tachometr, analizator widma, dalmierz, częstościomierz, miernik częstotliwości, licznik rowerowy, montaż SMT, montaż SMD, montaż powierzchniowy, arduino, arduino-dem, wyświetlacz graficzny, oscyloskop, termometr, higrometr, pogodynka, zegar, stoper, generator funkcyjny, generator liczb toto-lotka, obrotomierz, czytnik RFID, tachometr, analizator widma, dalmierz, częstościomierz, miernik częstotliwości, licznik rowerowy, montaż SMT, montaż SMD, montaż powierzchniowy,arduino, arduino-dem, wyświetlacz graficzny, oscyloskop, termometr, higrometr, pogodynka, zegar, stoper, generator funkcyjny, generator liczb toto-lotka, obrotomierz, czytnik RFID, tachometr, analizator widma, dalmierz, częstościomierz, miernik częstotliwości, licznik rowerowy, montaż SMT, montaż SMD, montaż powierzchniowy,arduino, arduino-dem, wyświetlacz graficzny, oscyloskop, termometr, higrometr, pogodynka, zegar, stoper, generator funkcyjny, generator liczb toto-lotka, obrotomierz, czytnik RFID, tachometr, analizator widma, dalmierz, częstościomierz, miernik częstotliwości, licznik rowerowy, czytnik RFID, montaż SMT, montaż SMD, montaż powierzchniowy